Записатись на прийом
до лікаря

Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь для використання електронної реєстратури


Не можете записатись на прийом?
Телефонуйте (0352) 52-46-50

Знайти сімейного лікаря

Для пошуку сімейного лікаря оберіть
вулицю та номер будинку



Лікарі центру

Переглянути всіх лікарів центру
Відкрити список
Партнери

Профілактичні щеплення: юридичний аспект

14:45, 05-02-2018

Зважаючи на суспільну небезпеку, яку несе стрімке поширення інфекційних хвороб, українське законодавство містить ряд імперативних (обов'язкових) вимог щодо запобігання їх поширенню.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст.5 ч.1), громадяни зобов'язані проходити обов'язкові медичні огляди та робити щеплення у передбачених законодавством випадках. Також цей Закон (ст.27 ч.1) визначає щеплення на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні як обов'язкові.

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» теж визначає обовязковість проведення щеплень (ст. 12), а статтею 15 ч.2 цього ж Закону встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів (виховних, навчальних, оздоровчих та інших) не дозволяється. Календар профілактичних щепленьзатверджено наказом Міністерства охорони здоров'я № 595 від 16.09.2011 року та включає обов'язкові щеплення проти кору в 12 місяців та 6 років.

Новим Законом України "Про освіту" (ст.9) поряд із очною формою здобуття освіти (ст.9 ч.2) передбачено сімейну (домашню) форму здобуття освіти (ст.9 ч.7). Вона передбачає організацію освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) освіти. За Законом відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки, оцінювання результатів навчання здійснюється відповідно до законодавства. За Законом різні форми здобуття освіти є тотожними.

Таким чином, рішення органів місцевого самоврядування, адміністрацій навчальних закладів щодо недопущення до очної форми здобуття освіти або  про тимчасовий (постійний) перехід на домашню (сімейну) форму здобуття освіти дітьми, які не отримали обов’язкових профілактичних щеплень, повністю відповідає чинному законодавству та жодним чином не порушує права особи на здобуття освіти, закріплене статтею 53 Конституції України.

Наслідком відсутності щеплення дитини на кір або відмови від його проведення без медичних показань є обов’язок батьків (опікунів) забезпечити отримання дитиною повної загальної середньої освіти в сімейній (домашній) формі.

 Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків, в тому числі - відмова від забезпечення дитини обов'язковою повною загальною середньою освітою у встановлених законодавством формах, є підставою для покладання на них відповідальності, встановленої законом (Сімейний кодекс ст.155 ч.4).

МОЗ України наполягає на обов’язковості виконання вимог законів України щодо проведення обов’язкових профілактичних щеплень та підтримує рішення, якими врегульовані питання щодо недопущення до очної форми здобуття освіти або про тимчасовий (постійний) перехід на домашню (сімейну) форму здобуття освіти дітьми, які не отримали обов’язкових профілактичних щеплень.

Міністерство охорони здоров'я України роботу для забезпечення максимального захисту українців від загрози поширення епідемій та впровадження режиму дотримання законності щодо нерозповсюдження інфекційних хвороб. 

За матеріалами сайту МОЗ України

Читайте також

15:55, 26-07-2018
Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатит B і C - 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту..
16:08, 26-07-2018
Завтра, 27 липня, відбудеться брифінг "Гепатит С – більше не вирок!", де експерти розкажуть про інноваційне лікування гепатиту С і ефективність закупі..
15:30, 09-08-2018
Щорічно 8 серпня, починаючи з 2004 р., відзначають Міжнародний день офтальмології.