logo
XS
SM
MD
LG

Безоплатних “Доступних ліків” стало більше

Затверджено новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Новий Реєстр містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких повністю безоплатні для пацієнтів. Це - на 8 лікарських засобів більше, ніж було раніше.

З 264 лікарських засобів 200 передбачено для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – для діабету ІІ типу, 15 – для бронхіальної астми та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.
 

В програму входять ліки як українських виробників – зараз їх 60%, так і іноземних – їх 40%, зокрема виробників з таких країн як Угорщина, Німеччина, Румунія, Польща, Швейцарія, Франція, Ізраїль, Індія.
 
Вже понад 2,3 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. Кожного дня близько 1 800 людей вперше отримують “Доступні ліки”. А за останні 7 днів “Доступні ліки” вперше отримали майже 11 тис. людей. Це означає - щотижня для близька 11 тис. людей лікування хронічних захворювань стає більш доступним. А, отже, вони мають можливість регулярно вживати ліки, які допоможуть зберегти здоров’я та якість життя.
 

Ознайомитись із наказом МОЗ можна тут: https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-11082020--1851-pro-zatverdzhennja-reestru-likarskih-zasobiv-jaki-pidljagajut-reimbursacii-stanom-na-07-serpnja-2020-roku.

Завантажити оновлений Реєстр – тут:https://moz.gov.ua/uploads/5/25565-scan_reestru.pdf

Нагадуємо, що актуальний перелік аптек, що відпускають ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки»>, можна дізнатися на сайті НСЗУ в розділі «Доступні ліки», або зателефонувавши на безкоштовний номер контакт-центру НСЗУ 1677.