logo
XS
SM
MD
LG

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПО КЕРАТОКОНУСУ

Кератоконус – конічне випинання рогівки в її центрі, що призводить до зміни анатомії і топографії рогівки, які спричиняють прогресуюче зниження гостроти зору.

 1. Кератоконус – це захворювання, що потребує постійного лікування та динамічного спостереження лікаря офтальмолога.
 2. Запорукою успішного лікування є суворе дотримання призначень та рекомендацій лікаря офтальмолога.
 3. При погіршенні гостроти зору та прогресуванні ступеню порушення рефракції, особливо прогресуванні астигматизму необхідно провести обстеження з метою виключення кератоконусу.
 4. Виявлення кератоконусу на ранніх стадіях дозволяє призначити адекватне лікування та запобігти розвитку ускладнень та зниження некоригованої гостроти зору.
 5. Хворий з кератоконусом отримує від лікаря офтальмолога відповідні рекомендації щодо лікування.
 6. Графік оглядів встановлюється лікарем-офтальмологом індивідуально.
 7. Необхідно інформувати сімейного лікаря про усі зміни зорових функцій та відчуттів, повідомляти про свій загальний стан. При виявленні змін гостроти зору хворий повинен бути скерований для обстеження у лікаря офтальмолога, який за потреби, змінює засіб (силу) корекції, план лікування та нагляду за пацієнтом.
 8. Існують докази, що виявлення кератоконусу на ранніх стадіях та своєчасне скерування до спеціалістів (офтальмологів) з метою призначення адекватного лікування знижує ризик розвитку амбліопії, зниження зорових функцій, запобігають ранній інвалідизації.
 9. У разі виникнення катаракти у пацієнтів з кератоконусом хворий повинен бути скерований для обстеження у лікаря офтальмолога та проведення оперативного втручання на третьому рівні спеціалізованої медичної допомоги.

Профілактика кератоконусу: фактів доказової медицини щодо можливості профілактики кератоконусу на даний час недостатньо.

Наступні методи застосовуються при лікуванні кератоконусу (метод лікування обирається у кожному окремому випадку індивідуально, неодноразово зважуються усі фактори):

 • Оптична корекція.
 • Корекція за допомогою жорстких контактних лінз.
 • Крослінкінг терапія.
 • Хірургічне втручання при прогресуванні кератоконусу.