Серцево-судинні захворювання залишаються серйозною проблемою сучасного суспільства, а їх вчасне виявлення на ранніх стадіях є ключовим кроком для збереження здоров’я пацієнтів.
У лікарів є достатньо методів ранної діагностики захворювань серцево-судинної системи.
До загальних входять:
-Оцінка базових показників пацієнта: ріст, вага, індекс маса тіла, окружність талії тощо.
-Вимірювання артеріального тиску, пульсу.
-Лабораторні дослідження: загальний аналіз крові та сечі, рівень цукру, глюкози та холестерину.
Також є методи дослідження серця:
-ЕКГ - електрокардіографія. Це метод дослідження, який сімейний лікар може провести вже під час прийому пацієнта. Людям, які потрапляють у групу ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таке обстеження проводиться раз на рік.
-ДМАТ - добовий моніторинг артеріального тиску. Даний метод дослідження проводять для відстеження коливань артеріального тиску. Його суть полягає у тому, що пацієнту на тіло фіксують датчик, який вимірює тиск протягом 24 годин. Лікарі мають змогу побачити перепади артеріального тиску у стані спокою та фізичного навантаження.
-ЕХО - ультразвукова діагностика серця. Даний метод призначають з метою оцінки якості судин та кровотоку у серці.
А також є методи дослідження судин й, за потреби, лікар може призначити ультразвукову доплерографію або компʼютерну ангіографію.
Рекомендуємо не нехтувати тривожними симптомами у вашому організмі, при будь-яких ознаках порушень роботи серцево-судинної системи - зверніться до свого сімейного лікаря, для вчасної діагностики. Чим раніше виявити захворювання, тим легше та ефективніше буде його лікування.