logo
XS
SM
MD
LG

Що робити, якщо вас замучила тривожність?

Що робити, якщо вас замучила тривожність?

 Перше! Не ігнорувати цей симптом. В таких умовах, як ми зараз проживаємо, тривожність це є частий стан у більшості українців, проте це не означає, що не слід нічого робити.

Якщо не допомогти собі й не подолати перші ознаки тривожності, то цей стан може перерости у захворювання - тривожний розлад. На відміну від короткочасних потрясінь, воно може тривати не менше ніж пів року й без відповідного лікування перерости в серйозні психічні порушення.

 Друге! Якщо відчуваєте часто тривожний стан, розгубленість, хвилювання, неспокій, то варто звернутись до лікаря. У вас на вибір є кілька варіантів:

  Записатись на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Медик проведе скринінг наявності ментальних розладів та надасть рекомендації й призначить профілактичне лікування, а за потреби направить до вузькопрофільних спеціалістів.

  Знайте медичний заклад, який має договір із НСЗУ за пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Звернутись у цей заклад й сказати про свої скарги, а тоді вас направлять до необхідного профільного спеціаліста.

Обидва варіанти є абсолютно безкоштовними для громадян України, адже надаються в межах Програми медичних гарантій.

Памʼятайте деякі захворювання легше спинити та вилікувати на початковому етапі, ніж потім проходити довготривалі курси лікування.