logo
XS
SM
MD
LG

Тиждень імунізації

24 квітня стартує Тиждень імунізації. Цей час ми хочемо вам нагадати про важливість імунізації.

 Імунізація — одне з найбільших досягнень людства

За останні 50 років вакцинація врятувала 154 мільйони життів (це шість життів на хвилину щодня, починаючи з 1974 року, коли була започаткована Розширена програма імунізації), і здатна захистити й ваше життя від небезпечних хвороб.

 В Україні діє « Національного календаря профілактичних щеплень» в якому встановлено перелік 10 хвороб вакцинація від яких є обовʼязковою: кашлюк, дифтерія, правець, кір, паротит, краснуха, туберкульоз, гемофільна інфекція типу b (ХІБ-інфекція), поліомієліт та гепатит В. Всі ці вакцини роблять безкоштовно у педіатрів та сімейних лікарів, відповідно до термінів імунізації.

 Також є рекомендовані щеплення. Вакцину можна придбати по бажанню і здійснити імунізацію у свого лікаря. До рекомендованих відносять вакцинацію від ротавірусної інфекції, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, вітряної віспи («вітрянки»), гепатиту А, вірусу папіломи людини (ВПЛ), Covid-19 та грипу.

 Дуже багато корисної та цікавої інформації про імунізацію можна прочитати на Національному порталі з імунізації за посиланням https://vaccine.org.ua/.

Ми зібрали для вас перелік корисних сайтів де також можна прочитати інформацію про вакцинацію. Переходьте за посиланням https://www.facebook.com/share/1AHKH5MX35/

Памʼятайте: Вакцинація - це єдиний безпечний та дієвий метод боротьби з інфекційними хворобами.