logo
XS
SM
MD
LG

Медична реформа має стартувати якнайшвидше, - Олександр Квіташвілі

За участю Міністра охорони здоров`я України, народних депутатів, представників громадськості та професійної спільноти в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція: "Чому Парламент повинен якнайшвидше підтримати законопроекти про реформування медичних закладів".

 

Учасники заходу закликали депутатів якнайшвидше ухвалити законопроекти, які б дали старт медичній реформі. Потрібно нівелювати політичну складову, не затягувати процес реформування галузі, а працювати разом над законами – переконаний Міністр охорони здоров`я України Олександр Квіташвілі. Він закликав авторів альтернативного законопроекту по реформуванню медичних закладів до спільної роботи: «Зараз необхідно реформувати систему, аби відійти від системи фінансування за ліжко-місця та починати фінансувати послуги. Потрібно зробити розрахунки, аби держава могла адекватно оплачувати медичні послуги для населення. Я переглянув так званий альтернативний законопроект, зареєстрований у Верховній Раді України. Там жодної альтернативи немає, це на 95 % той текст, який ми подали, з несуттєвими змінами. Я хотів би ще раз закликати депутатів попрацювати разом, адже нам потрібно вчасно розрахувати бюджет на наступний рік з урахуванням змін».

 

Учасники дискусії наголошували на тому, що не можна втрачати час через політичні амбіції: «Ми втратили 2-3 місяці, реформу відтерміновано, - констатував народний депутат, член Комітету з питань охорони здоров`я Верховної Ради України Костянтин Яринич. - Але я буду ініціювати позачергове засідання профільного парламентського комітету для розгляду законопроектів про автономізацію медичних закладів. У законопроектах МОЗ України закладені дійсно реформаторські ініціативи, і головне, аби процес був зрушений. Переконаний, ці закони мають стати пріорітетними для розгляду в Верховній Раді України.»

 

Начальник управління охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації В`ячеслав Полянський переконаний, що сьогодні рівень готовності громадськості до старту медичної реформи найвищий: «І якщо зараз її не розпочати, очікування суспільства будуть знівельовані. Я згоден з Міністром, що у нас абсолютно немає часу, адже потрібно привести мережу медичних закладів до нових умов фінансування, купівлі послуг, забезпечення більш якісного медичного продукту та гарантованого обсягу медичної допомоги. Якщо ми не встигнемо це зробити в найближчі півроку, то медична галузь може стати серйозним соціальним регресом, та може привести до повного розвалу системи надання медичної допомоги.»

 

Підтримав цю думку і Голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров`я Максим Іонов: «Громадськість має шалену жагу до змін, і якщо ми цей процес припинемо, це дійсно стане поразкою. Дуже цінним є намагання Міністра працювати конструктивно. Сумнівно, що саме парламентський Комітет вирішує зараз хід реформи і впливає на процес. Громадськість вимагає від усіх відповідальних – дати старт реформі».

 

Запропонована МОЗ України реформа, крім усього іншого, робить суттєвий крок в питанні децентралізації, додала Головний експерт Реанімаційного пакету реформ Зоряна Черненко: «Більшість проблем лежить на місцевій владі. Закони МОЗ в аспекті децентралізації ставлять все на своє місце – це ті кроки, без яких ми не можемо далі працювати».

Докладніше:

Прес-служба МОЗ України