logo
XS
SM
MD
LG

Участь працівників КНП "ЦПМСД" у кампанії з масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19

КНП «ЦПМСД» активно долучився до проведення вакцинальної кампанії.

           Вже 25.02.2021р. працівниками мобільних бригад закладу  було розпочато вакцинацію цільових груп населення відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках, затвердженої  наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 грудня 2020 року № 3018. З цією метою працівники закладу пройшли спеціальну підготовку та отримали сертифікати, що підтверджують допуск до роботи з відповідними вакцинами.

          Надалі, для розширення можливостей вакцинації більшої кількості населення, в Центрі було створено 6 пунктів вакцинації на базі структурних підрозділів закладу.

          Працівники КНП «ЦПМСД» активно залучені до роботи тимчасового центру масової вакцинації, розташованого на базі комунального підприємства Тернопільської міської ради «Центр дозвілля і молодіжних ініціатив імені Довженка» за адресою м.Тернопіль, просп.Злуки, 45, який розпочав роботу з 5 червня 2021 року. Протягом перших двох днів працівниками закладу було провакциновано понад 700 мешканців Тернопільської області, що зареєструвалися в додатку «Дія».

Станом на 14.06.2021р. бригадами КНП «ЦПМСД» провакциновано:          

Oxford/Astra Zeneka (CovsShield) – 4518 осіб;

CoronaVac – 1410 осіб;

Pfiezer-BioNTech – 2727 осіб отримали першу дозу та 669 осіб отримали другу дозу вакцини.

ДОВІДКОВО:

COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу хвороби чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. 

          Основний та найбільш ефективний метод захисту від захворювання, в першу чергу від важкого перебігу, це вакцинація від коронавірусної хвороби.

          Наразі для вакцинації в Україні використовують вакцини, визнані ВООЗ. Зокрема:

  1. Astra Zeneca (Covishield, SkBio вироблена SK Bioscience);
  2.  CoronaVac виробництва Sinovac Biotech;
  3.  Comirnaty від Pfizer-BioNTech.