logo
XS
SM
MD
LG

Смертність від коронавірусу зменшилась у шість разів

Завдяки тому, що зросла кількість вакцинованих від коронавірусної хвороби українців, знизилась кількість смертей.

За інформацією Головного державного санітарного лікаря Ігора Кузіна, абсолютна кількість випадків коронавірусної хвороби на 32 % менша ніж в аналогічному періоді минулого року. На третину зросла частка дітей, що захворіли, але летальних випадків серед дітей не зафіксовано. Частка медиків серед тих, хто захворів, залишилася незмінною, але проти аналогічного періоду минулого року летальні випадки не зареєстровані.

Щодо відновлення протиепідемічних норм по всій країні, МОЗ цього не планує, зважаючи на контрольовану ситуацію із захворюваністю. Водночас місцева влада може ухвалювати рішення стосовно відновлення карантинних норм на своїй території самостійно.

Нагадуємо, що усі охочі можуть вакцинуватися від COVID-19 в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Щоб отримати необхідну дозу вакцини, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Якщо ж у вас немає сімейного лікаря, то можна обрати будь-якого лікаря з переліку на сайті КНП «ЦПМСД», у розділі «Пацієнтам».

Інформацію про лікарів, графік прийому та як записатись на прийом можна отримати у call-центрі КНП «ЦПМСД» за номерами телефонів: 067-444-86-88 та 0352-51-98-08.

Мешканці та гості громади можуть отримати першу дозу (для тих, хто до цього не щепився), другу, бустерну та другу бустерну дози.

Нагадаємо, що обмеження на введення другої бустерної дози  в Україні зняті, її дозволено вводити усім бажаючим щонайменше через 4 місяці після першої бустерної дози.

Крім того, МОЗ зменшив мінімальний термін між базовим курсом щеплення від ковіду та першим бустером. Раніше для цього треба було чекати щонайменше 6 місяців, зараз достатньо 5.