logo
XS
SM
MD
LG

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПО ПРЕСБІОПІЇ

Пресбіопія є станом, який розвивається з віком і обумовлений недостатньою акомодацією при роботі на близький відстані, що викликає зниження гостроти зору та зоровий дискомфорт при роботі на близькій відстані.

  1. Пресбіопія – це стан, що потребує постійного лікування та динамічного спостереження лікаря офтальмолога.
  2. Пресбіопія – це віковий стан, оптична корекція якого усуває негативний вплив на зір чи очний стан.
  3. Графік оглядів встановлюється лікарем-офтальмологом індивідуально.
  4. Необхідно інформувати сімейного лікаря про усі зміни зорових функцій та відчуттів та повідомляти про свій загальний стан. При виявленні змін гостроти зору хворий повинен бути скерований для обстеження у лікаря офтальмолога, який за потреби вносить зміни в план лікування та нагляду за пацієнтом.
  5. При погіршені гостроти зору при роботі на близькій відстані необхідно звернутися до лікаря офтальмолога з метою зміни корекції та корегування плану лікування.
  6. Окуляри є найпростішим і надійним засобом виправлення рефракції, тому окуляри повинні бути першим способом корекції, перед призначенням контактних лінз.
  7. Хірургічне лікування пресбіопії включає кераторефракційні операції з приводу монозору або імплантацію інтроокулярних лінз. Хірургічні методи корекції пресбіопії на сьогодні ще й досі вважаються експериментальними.

Профілактика пресбіопії: пресбіопія – це віковий стан, який не може бути відвернений. 

Варіанти корекції пресбіопії (вибір методу корекції пресбіопії залежить від індивідуальних потреб):

  1. Призначення окулярів (прості оптичні лінзи, біфокальні оптичні лінзи, стандартні прогресивні оптичні лінзи, прогресивні оптичні лінзи з урахуванням індивідуальних параметрів адидації).
  2. Використання контактних лінз (монофокальні лінзи, біфокальні лінзи, біфокальні контактні лінзи поперемінного бачення, контактні лінзи одночасного бачення).
  3. Поєднання контактних лінз та окулярів.