logo
XS
SM
MD
LG

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПО ГІПЕРМЕТРОПІЇ

Гіперметропія (далекозорість) є частим оптичним відхиленням, при якому оку не вистачає оптичної сили і дальні промені світла попадають на сітківку і сходяться за сітківкою, в результаті чого на сітківці формується розмите зображення.

  1. Гіперметропія – це захворювання, що потребує постійного лікування та динамічного спостереження лікаря офтальмолога.
  2. Запорукою успішного лікування є суворе дотримання призначень та рекомендацій лікаря офтальмолога.
  3. Графік оглядів встановлюється лікарем-офтальмологом індивідуально.
  4. Необхідно інформувати сімейного лікаря про усі зміни зорових функцій і відчуттів та повідомляти про свій загальний стан. При виявленні змін гостроти зору хворий повинен бути скерований для обстеження у лікаря офтальмолога, який за потреби вносить зміни в план лікування та нагляду за пацієнтом.
  5. З метою профілактики та раннього виявлення ускладнень гіперметропії важливим є регулярні огляді у лікаря офтальмолога.
  6. Фактів доказової медицини щодо можливості профілактики гіперметропії на даний час недостатньо.  
  7. Окуляри є найпростішим і надійним засобом виправлення рефракції, тому окуляри повинні бути першим способом корекції, перед призначенням контактних лінз або рефракційної хірургії. 
  8. У разі виникнення катаракти у пацієнтів з високим ступенем гіперметропії хворий повинен бути скерований для обстеження у лікаря офтальмолога та проведення оперативного втручання на третьому рівні спеціалізованої медичної допомоги.

ОСНОВНІ МЕТОДИ КОРЕКЦІЇ ГІПЕРМЕТРОПІЇ:

  1. Призначення окулярів.
  2. Використання контактних лінз.
  3. Рефракційна хірургія:
  • кераторефракційна хірургія (фоторефракційна кератотомія, LASIK-корекція, LASEK і epi-LASIK, вставка інтросторомальних сегментів кілець рогівки і RK);
  • інтраокулярна рефракційна хірургія (рефракційна заміна кришталика, імплантація факічних внутрішньоочних лінз).

  4.     Ортокератологія.

Використання ортокератології з метою корекції гіперметропії можливе лише у дітей старшого віку. В Україні також є свої прихильники та вороги методики корекції аномалій рефракції за допомогою жорстких контактних лінз. Суперечки тривають й досі.

В Україні питання щодо рефракційної хірургії вирішується у кожному окремому випадку індивідуально, неодноразово зважуються усі фактори.