logo
XS
SM
MD
LG

Як допомогти собі у разі печії?

В першу чергу хочемо зазначити, що печію не потрібно лікувати, адже це не захворювання, а симптом, що свідчить про проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Саме тому, необхідно позбутись першопричини неприємного відчуття печіння.

 В попередніх дописах ми описували, що таке печія та як ваше харчування впливає на її появу. Отож, позбавитись від даного відчуття можливо, дотримуючись простих правил здорового харчування:

- Забезпечте регулярне харчування тричі на день, обовʼязково снідайте.

- Вживайте їжу невеликими порціями.

- Уникайте гострих та смажених страв.

- Скоротіть споживання цитрусових та шоколаду.

- Не вживайте каву й міцні чаї.

- Дайте їжі трішки охолонути.

- Не лягайте одразу на ліжко, а краще прогуляйтесь.

- Відмовтесь від поганих звичок: вживання алкоголю та паління.

- Останній прийом їжі має бути за 3-4 години до сну.

Ці поради помічні в довготривалій перспективі. Якщо вас турбує приступ печії, існують рекомендації МОЗ, згідно з яких можна вживати лікарські засоби, так звані - антациди, що знижують кислотність та мають обволікуючу дію у шлунку. Їх можна придбати в аптеці.

Важливо: засоби від печії мають нейтралізувати кислотність, проте не заважати нормальному процесу травлення їжі. Тому, рекомендуємо звернутись до свого сімейного лікаря, щоб він призначив препарати для безпечного лікування печії.

 В домашніх умовах можна вживати лужну мінеральну воду, яка продається в магазинах, чай з ромашки або знежирене молоко.

 А от дуже популярні рекомендації щодо розчину соди ми б не радили. Полегшення буде частковим, але наслідки погіршаться. Адже сода викликає зворотну реакцію, спочатку кислотність гаситься, а потім у шлунку суттєво збільшується секреція соляної кислоти, як наслідок - посилюється печіння.

Кожна людина несе відповідальність за своє здоровʼя та не нехтуйте тривожними симптомами та вчасно звертайтесь лікаря. Краще мати в аптечці якісні й рекомендовані препарати, ніж займатись самолікуванням, яке може зашкодити.