Тривалий стрес та тривога не проходять для українців безслідно. Наслідки відбиваються на емоційному, ментальному та фізичному здоровʼї.
Давайте поговорило із вами про те, як ваше тіло реагує на такий стан. І що ви можете зробити, щоб собі допомогти. Отож, під час стресу мʼязи напружуються, так ваше тіло групується, щоб захистити себе від умовної небезпеки. У звичайному середовищі, після зникнення причини такого відчуття, тіло має розслаблятись. Але всі ми вже понад рік перебуваємо в тривалому стані тривоги, який не дозволяє повністю відпустити стрес. Це викликає відчуття постійної важкості у тілі, а подекуди навіть болю.
Ділимось із вами кількома дієвими вправами, що допоможуть знизити фізичну напругу, яка виникла внаслідок стресу та тривоги.
- «ТЕХНІКА РЕЛАКСАЦІЇ: ПОВІЛЬНЕ ДИХАННЯ»
Сядьте або встаньте зручно, щоб ногами відчути підлогу. Закрийте очі. Глибоко повільно вдихайте через ніс, рахуючи до трьох. Наберіть повітря якомога глибше в легені. Видихаємо повільно через рот, рахуючи до шести. Повторіть таку вправу декілька раз. Таке дихання дозволяє врівноважити організм та нормалізувати емоційний стан.
- «СТРУСИ З СЕБЕ СТРЕС»
Допоможіть своєму тілу вивільнити стан напруги. Станьте на одну ногу, а іншу підійміть від землі. Уявіть, що до підошви вашого взуття прилип осінній лист і ви намагаєтесь його струсити. Трусіть ногою, намагаючись її розслабити. Так само повторіть з іншою ногою. А далі можна й з рук струсити щось. Уявляйте, як ви з себе скидаєте щось важке, неприємне, викиньте весь негатив максимально. Повторіть дану вправу декілька раз. Вона допоможе вашим мʼязам розслабитись.
- «КАМІНЧИК»
Стисніть ваші долоні у кулаки, уявіть, що це камінці. Потримайте їх так протягом 7-10 секунд. А тепер різко розкрийте та розслабте на 15-20 секунд. Далі уявіть, що ваше тіло це один великий камінець. Напружте його, а через декілька секунд розслабтесь. Зробіть так два або три рази.
Порада: прислухайтесь до свого тіла, чи залишились мʼязи, які не змогли розслабити. Якщо так, то повторіть цю вправу, але лише із ними.
Будьте чесними із собою. Удавати, що «все добре» і не помічати проблем - це найгірша тактика виживання в умовах сьогодення. А турбота про себе має розпочинатись із відвертої відповіді на запитання: «ТИ ЯК?». І прийняття, що не все добре і ваше тіло не залізне, і воно теж реагує на стрес й тривогу. Тоді ви розпочнете свій шлях до порятунку емоційного, ментального й фізичного здоровʼя. А з даними вправами у вас це точно вийде.