logo
XS
SM
MD
LG

Вправи для зниження напруги

Тривалий стрес та тривога не проходять для українців безслідно. Наслідки відбиваються на емоційному, ментальному та фізичному здоровʼї.

Давайте поговорило із вами про те, як ваше тіло реагує на такий стан. І що ви можете зробити, щоб собі допомогти. Отож, під час стресу мʼязи напружуються, так ваше тіло групується, щоб захистити себе від умовної небезпеки. У звичайному середовищі, після зникнення причини такого відчуття, тіло має розслаблятись. Але всі ми вже понад рік перебуваємо в тривалому стані тривоги, який не дозволяє повністю відпустити стрес. Це викликає відчуття постійної важкості у тілі, а подекуди навіть болю.

Ділимось із вами кількома дієвими вправами, що допоможуть знизити фізичну напругу, яка виникла внаслідок стресу та тривоги.

- «ТЕХНІКА РЕЛАКСАЦІЇ: ПОВІЛЬНЕ ДИХАННЯ»

Сядьте або встаньте зручно, щоб ногами відчути підлогу. Закрийте очі. Глибоко повільно вдихайте через ніс, рахуючи до трьох. Наберіть повітря якомога глибше в легені. Видихаємо повільно через рот, рахуючи до шести. Повторіть таку вправу декілька раз. Таке дихання дозволяє врівноважити організм та нормалізувати емоційний стан.

- «СТРУСИ З СЕБЕ СТРЕС»

Допоможіть своєму тілу вивільнити стан напруги. Станьте на одну ногу, а іншу підійміть від землі. Уявіть, що до підошви вашого взуття прилип осінній лист і ви намагаєтесь його струсити. Трусіть ногою, намагаючись її розслабити. Так само повторіть з іншою ногою. А далі можна й з рук струсити щось. Уявляйте, як ви з себе скидаєте щось важке, неприємне, викиньте весь негатив максимально. Повторіть дану вправу декілька раз. Вона допоможе вашим мʼязам розслабитись.

- «КАМІНЧИК»

Стисніть ваші долоні у кулаки, уявіть, що це камінці. Потримайте їх так протягом 7-10 секунд. А тепер різко розкрийте та розслабте на 15-20 секунд. Далі уявіть, що ваше тіло це один великий камінець. Напружте його, а через декілька секунд розслабтесь. Зробіть так два або три рази.

Порада: прислухайтесь до свого тіла, чи залишились мʼязи, які не змогли розслабити. Якщо так, то повторіть цю вправу, але лише із ними.

Будьте чесними із собою. Удавати, що «все добре» і не помічати проблем - це найгірша тактика виживання в умовах сьогодення. А турбота про себе має розпочинатись із відвертої відповіді на запитання: «ТИ ЯК?». І прийняття, що не все добре і ваше тіло не залізне, і воно теж реагує на стрес й тривогу. Тоді ви розпочнете свій шлях до порятунку емоційного, ментального й фізичного здоровʼя. А з даними вправами у вас це точно вийде.