logo
XS
SM
MD
LG

Електронний рецепт на всі рецептурні ліки

З квітня 2023 року пацієнти почнуть отримувати електронний рецепт для придбання рецептурних ліків за власні кошти. Виняток – окуповані території та райони проведення бойових дій.

Електронний рецепт пошириться на всі рецептурні ліки, які зареєстровані в Україні та містяться в Державному реєстрі лікарських засобів. Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків у разі відсутності електроенергії чи зв'язку в медичному закладі.

Попередньо в серпні 2022 було успішно запущено е-рецепт на антибіотики, а з листопада 2022 електронний рецепт поширився на наркотичні (психотропні) ліки.

Впровадження електронного рецепта на всі рецептурні ліки сприятиме захисту здоров'я пацієнта, відповідальному вживанню рецептурних лікарських засобів та надійному контролю за їх відпуском. Адже рецептурні препарати є ефективними при лікуванні сотень захворювань, однак неправильне застосування цих ліків може мати серйозні наслідки, зокрема і летальні. Так електронний рецепт дозволить мінімізувати негативні прояви самолікування та убезпечити пацієнта.