logo
XS
SM
MD
LG

Вакцинація і навантаження на систему охорони здоров'я

Вакцинація ефективна для зменшення тягаря тривалого COVID-19 на системи охорони здоров'я.

Такі висновки були зроблені за результатами дослідження ComPaRe, що триває у Франції, та нещодавно були опубліковані у BMJ (bmjmedicine.bmj.com).

Дослідники оцінили, як перша доза вакцини проти COVID-19 вплинула на життя пацієнтів у соціальному та професійному плані, та вплив на симптоми тривалого COVID-19.

За словами авторів, це перше дослідження з наявністю контрольної групи, яке показало, що вакцинація проти COVID-19 є ефективним заходом для зменшення тягаря тривалого COVID-19 на системи охорони здоров'я.

Доза вакцини від COVID-19 зменшувала тяжкість симптомів тривалого захворювання та несприятливий вплив на роботу, соціальне та сімейне життя пацієнта через чотири місяці після вихідного рівня. Показник тривалої ремісії симптомів COVID-19 був майже удвічі вищим серед вакцинованих (7,5 % проти 16,6 %). Середній бал за шкалою оцінки симптомів тривалого COVID-19 становить 13 і 14,8 у групі вакцинованих та в контрольній групі відповідно.

Вчені припускають, що тривалий COVID-19 виникає через тривалу наявність SARS-CoV-2 або фрагментів вірусу в організмі, що постійно стимулюють імунну систему. Недавнє дослідження виявило спайкові глікопротеїни SARS-CoV-2 у кровоносній системі пацієнтів, інфікованих SARS-CoV-2 роки тому. Якщо вакцинація впорається з цим станом, майбутні дослідження мають вивчити причини тривалого COVID-19, щоб отримати інформацію для розробки більш ефективних втручань. Так само вивчення характеристик пацієнтів, чий стан покращився після вакцинації проти COVID-19, може допомогти визначити нові цілі для тривалої терапії.

 

За матеріалами ЦГЗ