logo
XS
SM
MD
LG

Як правильно приймати антибіотики: поради лікаря

Як правильно приймати антибіотики: поради лікаря

 

1. Будь-які антибіотики слід приймати тільки за призначенням лікаря. Основне правило - використовувати антибіотики тільки в тих випадках, коли без них неможливо обійтися. Показання до застосування антибіотиків - поява ознак гострої бактеріальної інфекції, з якою організм не справляється самостійно:
• Стійке і тривале підвищення температури
• Гнійні виділення
• Зміни складу крові - збільшення лейкоцитів (лейкоцитоз), підвищена ШОЕ
• Після періоду поліпшення повторне погіршення стану хворого.
Відомо, що перед вірусами антибіотики безсилі. Тому при грипі, ГРВІ, деяких гострих кишкових інфекціях їх застосування безглуздо і небезпечно.

 

2. Записуйте всю інформацію про антибіотики, які ви приймали раніше: коли, які, яким курсом, при яких захворюваннях. Особливо це стосується прийому препаратів дітьми. Під час застосування антибіотиків важливо звертати увагу на те, які були побічні дії або прояви алергії і записувати це. Лікар не зможе адекватно підібрати вам антибіотик у разі, коли не володіє інформацією - які, в яких дозах приймали антибіотики ви чи ваша дитина.

 

3. Ніколи не вимагайте у лікаря призначення антибіотиків. Лікар може і призначити вам антимікробні засоби без особливих показань, якщо ви будете наполягати, але це не завжди виправдано.

 

4. «Дорожчі», «сильніші» антибіотики – не завжди означає ефективніші. Іноді в аптеці можуть запропонувати замінити один препарат аналогічним, в даному випадку краще узгодити подібну заміну з лікарем або уточнити у фармацевта склад і діючу речовину, щоб не порушити дозування, призначене лікарем.

 

5. При деяких захворюваннях ідеально, коли є можливість здати аналізи на бактеріальний посів з визначенням чутливості до антибіотиків. Коли є лабораторні дані, підбір антибіотика спрощується і в цьому випадку лікування виходить зі снайперською точністю. Недоліком цього аналізу є те, що очікування результату займає від 2 до 7 днів. До отримання результату призначаються антибіотики широкого спектру дії.


6. Суворо дотримуватися часу і кратності прийому. Завжди витримуйте рівні проміжки часу між прийомами антибіотика. Це треба для підтримки постійної концентрації препарату в крові. Багато хто помилково сприймають інформацію про кратності прийому, якщо рекомендовано приймати 3 рази на день, це не означає, що прийом повинен бути на сніданок, обід і вечерю. Це означає, що прийом здійснюється через 8 годин. Якщо 2 рази на день, то точно через 12 годин.

 

7. Скільки днів приймати антибіотики? Зазвичай достатньо 5 - 7 днів, іноді термін прийому антибіотика становить 10-14 днів. Тривалість прийому антибіотиків встановлює лікар.

 

8. Безперервність курсу лікування. Якщо розпочато курс антибіотика, ні в якому разі не можна припиняти лікування, як тільки відчуєте поліпшення. Варто продовжувати лікування через 2-3 дні після поліпшення, видужання. Також слід стежити за ефектом від антибіотика. Якщо протягом двох днів поліпшення не спостерігається, значить збудник до цього антибіотика стійкий і його слід замінити.

 

9. Ніколи не намагайтеся коригувати дозування антибіотика. Застосування препаратів в малих дозах дуже небезпечно, оскільки підвищується ймовірність виникнення стійких бактерій, які при наступному призначенні антибіотиків будуть до них нечутливі. Збільшення дози теж не безпечно, оскільки призводить до передозування і побічних ефектів.

 

10. Чим запивати і коли пити антибіотик? Дотримуйтесь інструкції з прийому конкретного лікарського препарату, де зазначені умови його прийому. Із загальних застережень необхідно пам’ятати, що краще не приймати антибіотики під час їжі, доцільно випивати їх за годину до їди або через годину після їжі. Запивайте будь-які ліки тільки водою, чистою, негазованою. Не можна запивати антибіотики молоком і кисломолочними продуктами, а також чаєм, кавою і соками.

 

11.  Приймайте пробіотики. Одночасно з прийомом антибіотиків варто приймати препарати, які відновлюють природну мікрофлору кишечника (Лінекс, РіоФлора-Імуно, Біфіформ, Аципол, і пр). Оскільки антибактеріальні засоби знищують корисні бактерії в організмі, треба приймати пробіотики, вживати кисломолочні продукти (окремо від прийому антибіотиків).

 

12.  При лікуванні антибіотиками дотримуйтесь спеціальну дієту. Варто відмовитися від жирних продуктів, смажених, вуджених і консервованих продуктів, виключити алкоголь і кислі фрукти. Прийом антибіотиків пригнічують роботу печінки, отже, їжа не повинна занадто навантажувати печінку. У раціон включайте більше овочів, солодких фруктів, білий хліб

 

 За матеріалами сайту http://stopbolezni.net/