logo
XS
SM
MD
LG

Обережно, спека!

Поради для хорошого самопочуття у спеку.
 

1. Найголовніше в літню спеку - не виходити без зайвої потреби на вулицю. Якщо ж цього ніяк не можна уникнути, необхідно одягатися в світлий і просторий одяг з натуральних тканин, що не перетискає судини, обов'язково прикривати голову.    

2.Також необхідно пити більше рідини, найкраще зелений чай і компоти до 2,5-3 л, можна прохолодні, але не холодні. Слід уникати газованих і солодких напоїв, а особливо алкогольних.

3.У спеку медики рекомендують вживати менше висококалорійної їжі. Необхідно відмовитися від звички готувати їжу про запас, як це часто роблять господині.

4. Якщо є можливість - бажано обмежити до мінімуму перебування в міському транспорті.

5.Також краще відмовитися від занять спортом. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у п'ять разів, що може привести до обезводнення організму.

6.Корисним заняттям у літню погоду стане відвідування басейну.

7.Жінкам медики не радять користуватися в спекотну погоду косметикою, особливо пудрою і тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, а по-друге, як наслідок, збільшується потовиділення і ефект від макіяжу стає прямо протилежним бажаному.

8. Чоловікам, у свою чергу, варто відмовитися від краваток і ременів.

9.Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно купатися в брудних водоймищах і місцевих фонтанах. Але гуляти біля води, частіше обполіскувати руки й обличчя, а також приймати душ двічі на день - необхідний мінімум у літню спеку.

10.Допомогти боротися з сонцем також допоможе певний режим дня. Якщо лягати спати і прокидатися раніше, коли на вулиці ще доволі прохолодно, можна уникнути головного болю.

11. При користуванні кондиціонером важливо пам'ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Крім того, кондиціонер періодично потрібно вимикати і провітрювати приміщення. Якщо у вашому офісі або квартирі немає кондиціонера, поставити на стіл акваріуми, можна навіть без рибок, тому що головне в таку спеку - постійні випари в непровітрюваному приміщенні.

12. Якщо після тривалого перебування на сонці ви відчуваєте симптоми гіпертермії - нудоту, запаморочення, обличчя набуло червоного або блідого відтінку, а перед очима «літають мушки» - негайно викликайте лікаря і до його приїзду дотримуйтесь наступних правил:

- покиньте зону перегрівання (самі чи з допомогою оточуючих);

- знайдіть місце на відкритому майданчику в тіні;

- звільніться від верхнього одягу;

- змочіть обличчя прохолодною водою або обгорніть прохолодним мокрим рушником;

- покладіть на голову грілку з льодом;

- забезпечте часте обмахування або обдування вентилятором;

- випийте прохолодний напій або розчин регідрону (нормогідрону).

Спека нікому не зіпсує життя, якщо дотримуватися порад медиків і не переоцінювати можливості власного організму.